Hangi Word’ü Kullanıyorsunuz?

Günlük hayatta veya iş hayatında sürekli bazı metin temelli çalışmalar yapma ihtiyacı duyarız.

Bunlar bazen bir dilekçe yazma ihtiyacı olurken, bazende yapılmış bir çalışma veya ödevin raporunu oluşturmak olabilir.

Bu ihtiyacı ücretli veya ücretsiz çeşitli kelime işlemci yazılımlarıyla giderebiliriz.

LibreOffice, Apache OpenOffice, Calligra, SoftMaker Office, WPS Office gibi yazılımlar Microsoft Office yazılımlarının sunduğu hizmetlere benzer hizmetler sunmaktadırlar.

Ancak  ülkemizde çoğunlukla bu ihtiyaçlarımızı Microsoft Office paket programlarından olan Microsoft Word yazılımını kullanarak karşılarız. Bunun en temel sebeplerinden bir tanesi bu yazılımın yaygınlığıdır.

Peki ihtiyaçlarımızı karşılarken Microsoft Word’ü çoğunlukla nasıl kullanırız?

Bunun cevabı, wordde klavye yardımıyla metin yazmak, Giriş ve Ekle sekmelerinde bulunan birkaç özelliği(Yazı kalınlaştırma, paragrafı sayfaya ortalama, tablo oluşturma, resim ekleme vb.) kullanmadan öteye geçmemektedir. Hatta bu özelliklerin bile temel düzeyde kullanıldığını, yeterince verimli kullanılmadığını söyleyebiliriz.

Microsoft Word konu başlığı altında, standart Microsoft Word kullanıcılarının Word’ü nasıl kullandıklarını ve nasıl daha verimli kullanabileceklerini örnekler ve uygulamalar ile sizlere anlatacağız.

Çalışmaları düzenli takip etmeniz halinde Word’ün sahip olduğu ancak kullanmadığımız güzel özelliklerini kullanabilir hale gelmenizi ve iş süreçlerindeki verimliliğinizi arttırmayı hedeflemekteyiz.

Microsoft Word veya yayımlanmış konu başlıkları hakkındaki soru, bilgi veya düzeltme talepleriniz için İletişim sayfasından bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Osman SELVİ


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir